Rožňava vysoko zdolala Strážske

Hetrik. Mužom zápasu bol Filip Pollák (vľavo), ktorý tri góly strelil a na jeden nahral. V súboji s kapitánom Strážskeho Júliusom Surminom. (Autor: pp)
Sportnet|20. aug 2012 o 00:00

Rožňavčanom sa po úvodnom zaváhaní darí napĺňať plán nestrácať doma body. V uplynulom kole V. ligy Juh sa o tom presvedčili hráči Strážskeho.

K výhre 5:0 však sčasti domácim pomohli aj sami, keď po faule na hráča bez lopty musel predčasne odísť M. Horňák.

ROŽŇAVA. Aj keď domáci začali aktívne, hostí pod výraznejší tlak nedokázali dostať. Veľa sa bojovalo v strede ihriska. V jednom z týchto súbojov získali domáci loptu, B. Kuzma ju posunul F. Pollákovi a jeho strela skončila v sieti. Ďalšie vzrušenie prišlo po polhodine hry.

Už po súboji o loptu fauloval B. Kuzmu M. Horňák a rozhodca mu ukázal červenú kartu. Márne boli protesty jeho spoluhráčov. Napriek oslabeniu však v ďalších minútach boli aktívnejší práve hostia. Na domácej strane zaujala len strela Kúdelu, ktorá smerovala tesne nad.

Po prestávke sa iniciatívy chopil F. Pollák a akcie mu začali aj vychádzať. Divákov roztlieskal aj J. Figúr strelou do šibenice. Hostia sa síce snažili, ale sporadické akcie zlikvidovala obrana na čele s Rothom alebo brankár Šalamon. Raz domácim pomohla aj tyč.

S úvodom zápasu bol tréner SP MFK Rožňava trochu nespokojný. „Chceli sme súpera viac pritlačiť, vytvoriť si viac gólových šancí. Nebolo to síce tak, no tréningová príprava sa už odzrkadľuje. Mali sme tak dvadsať až tridsať minút trvajúce úseky, keď sme hrali veľmi dobre. Užasnú produktivitu ukázal Filip Pollák, pričom šancí mal ešte viac," uviedol tréner Štefan Kossuth. Polčasový výsledok 1:0 však naznačoval skôr vyrovnaný priebeh.

„Po ráznejšom dohovore v kabíne už v druhom polčase bola naša kombinácie platnejšia a prišli aj góly. Súper potom rezignoval, ale zápas sme si zaslúžili vyhrať. Ďakujem celému mužstvu za výkon a myslím si, že sme sa odrazili do pokojnejších vôd tabuľky," uzavrel Š. Kossuth.

Trénerovi hostí R. Tomovčíkovi nebolo do zápasu do reči.