Dobšiná ide zabojovať

Sportnet|24. aug 2012 o 00:00

V minulej sezóne sa zhodne zachraňovali. V úvode tej aktuálnej sa pohybujú v hornej časti tabuľky.

V nedeľu cestujú futbalisti Dobšinej do Košickej Novej Vsi.

DOBŠINÁ. V uplynulom kole sa obom celkom darilo. Košická Nová Ves prekvapila víťazstvom v Krh. Podhradí a Dobšiná zdolala doma v okresnom derby Gemerskú Polomu.

V ostatnom meraní síl Dobšiná získala v Koš. Novej Vsi tri body za tesnú výhru 1:0. „Skúsime zabojovať tak ako na jar. Veľa bude záležať od zostavy. Mali by sme hrať sústredene, pokojne a skôr čakať na chybu súpera, ako sa hnať do útoku za každú cenu,“ uviedol hrajúci tréner MFK Dobšiná Július Strelka.

Otázne je, či nastúpi F. Fabian, prísť by však mali Grančák a D. Ondrejčík. V bráne sa bude rozhodovať medzi Plačkom a Liptákom.

Body zostali doma

Dobšiná má po troch kolách na konte víťazstvo, remízu i prehru. V ostatnom kole privítali pred peknou návštevou Gemerskú Polomu.

V jej drese sa objavila nová posila B. Milko, ktorý sa v prvom polčase dostal do šance po chybe domácich, no Plačko ju včasným vybehnutím napravil.

Do vedenia sa domáci dostali po góle P. Sanisla a po prestávke natiahol náskok F. Fabian. Polomčania korigovali výsledok v závere po premenenej penalte Z. Greška.

„Bol to slušný zápas, v ktorom sme boli lepší. Okrem gólov sme mali ešte pár nepremenených šancí. Vyhrali sme zaslúžene. Boli sme rýchlejší, dobre sme zdvojovali súpera. Aj keď na strane súpera vynikli individuality ako Milko, Maroš Gallo či brankár Mišina, v tomto zápase to nestačilo,“ vrátil sa k derby J. Strelka.

V zápase padla aj jedna červená karta. Dostal ju Boroš z Gem. Polomy za úmyselné hranie rukou štvrťhodinu pred koncom stretnutia.