Darilo sa domácim

Posily. Radosť M. Almášiho (vľavo) a R. Kuzmu po treťom góle Krh. Podhradia.
Posily. Radosť M. Almášiho (vľavo) a R. Kuzmu po treťom góle Krh. Podhradia. (Autor: pp)
Sportnet|12. aug 2014 o 00:00

Víkendové prvé kolo V. ligy prialo v zápasoch gemerských celkov domácim.

Krh. Podhradie aj Dobšiná dokázali svojich súperov zdolať. No domácim sa darilo aj v Geči a Kokšov Bakši, a tak Betliar, resp. Gemerská Hôrka zostali bez bodu. Gemerská Poloma si z Ťahanoviec doviezla bod.

GEMER. Nový piatoligový ročník sa začal v sobotu v Krh. Podhradí, ktoré hostilo Ďurkov.

Za Krh. Podhradie skórovali iba nové posily

Podhradčania získali viacero hráčov a medzi posily určite budú patriť Almáši a R. Kuzma. Do polčasu padli dve góly z pokutových kopov, keď najprv Tomáš Timura fauloval v šestnástke Kuzma a neskôr ho napodobnil gólman Smetanka. Obe penalty úspešne realizoval Almáši. V záverečnej polhodine mal blízko k hetriku, ale jeho krížnu strelu zasunul do brány hostí tentoraz Kuzma.

Staronový tréner Krh. Podhradia Július Balta netajil spokojnosť. „V zápase sme sa ťažko rozbiehali, ale ja si myslím, že výsledok je smerodajný a chlapci urobili všetko preto, aby uspeli. Áno som spokojný, ale ešte veľa treba pracovať, aby ďalšie zápasy boli ešte lepšie, ešte výraznejšie a spokojnosť gradovala. Celé mužstvo tvorilo kompaktný celok veľmi dobre hrali formácie a hlavne koncoví hráči,“ uviedol J. Balta.

Vydarená premiéra trénera

Dobšinčania sa v minulých sezónach pohybovali na konci tabuľky. V tomto ročníku by sa však radi tomu vyhli. Jedným z krokov je aj angažovanie nového trénera, ktorým sa stal Š. Kossuth, ktorý sa v ostatnej sezóne venoval mládeži a predtým trénoval áčko SP MFK Rožňava. Zdá sa, mesiac práce s mužstvom priniesol prvý úspech. Na domácej pôde sa Dobšinej podarilo zdolať nováčika z Čečejoviec. Víťazstvo sa však nerodilo jednoducho. Domáci mali síce veľa šancí, ale na góly museli čakať až na záver zápasu. Aj keď počas celého zápasu hralo mladé mužstvo aktívne, nie vždy hráči dobre riešili herné situácie a prichádzali aj chyby. V prvom polčase ich hostia ešte netrestali, no v druhom sa im to podarilo. Túžba domácich uspieť však bola silná. Päť minút pred koncom hlavičkoval po rohu do siete hostí A. Gallo. O chvíľu na to vybojoval v šestnástke M. Martinko penaltu a A. Gallo ju premenil. Dobšiná tak do súťaže vstúpila správnou nohou.

Polomčania prekvapili

V kádri Gemerskej Polomy prišlo počas letnej pauzy k viacerým zmenám. Mészner aj Pa. Gere sú aktuálne v Rožňave, v prvom zápase chýbal aj Milko. Naopak do mužstva pribudol S. Macák a práve on dal prvý gól Polomčanov v novom ročníku. V Ťahanovciach v prvom polčase diváci veľa gólov nevideli. Len jeden. Po šanci domácich, ktorú zlikvidoval Mišina, prišiel protiútok. Potiahol ho práve Macák a do šatne tak odchádzali Polomčania za stavu 0:1. Domáci však udreli hneď po prestávke z priameho kopu a po ďalšej chybe viedli 2:1. O vyrovnanie sa postaral Hatvaník, no tri minúty pred koncom domáci zasa viedli. Bod pre hostí napokon zabezpečil strelou R. Greško. „Aj keď sme boli oslabení, nezlomili sme sa. Myslím si, že je to zaslúžená remíza,“ uviedol kapitán Družstevníka Gemerská Poloma Miloš Gallo.

Do brány musel obranca Alexander Izák

Na pôdu minuloročného tabuľkového suseda Kokšov Bakše vycestovala Gemerská Hôrka v oklieštenej zostave a na dôvažok bez brankára. Vedenia sa ujali domáci gólom Stoľára už po desiatich minútach hry. Poistiť tento tesný náskok dokázali až takmer po hodine hry Habinom. Hostia dosiahli čestný úspech Lippaim, ale už i napriek snahe zabojovať o bod nedokázali a šance nevyužili.

„Na zápas sme vycestovali vo veľmi skromnej zostave dokonca bez možnosti striedania. Z Maďarska nedošli doklady pre A. Bodnára a Betíka, R. Lörincz je ešte zranený a brankár Kováč si pred zápasom zranil ruku, takže nemohol vôbec nastúpiť. Do brány tak musel obranca Izák a taktiež vpredu Ištók je ešte nedoliečený. I napriek tomu sme do polčasu inkasovali iba raz a podobne aj po obrátke. Po Lippaiho kontaktnom góle Š. Bodnár, ktorého sme teraz získali z Krh. Dlhej Lúky šancu zahodil a Zsóri druhú príležitosť vynechal, keď netrafil do prázdnej brány. Hru sme neskôr ovládli, ale vyrovnať sa nepodarilo. Najväčší problém bude teraz zohnať na dôležitý post brankára,“ povedal na margo prvého zápasu tajomník FK Gemerská Hôrka Ladislav Špánik.

Presne jedenásti

Futbalistov Tatrana Betliar trápil na jar výpadok viacerých hráčov pre zranenia či pracovné povinnosti. Zdá sa, že rovnaké problémy ich budú sužovať aj teraz. Do Geče vycestovali presne jedenásti, chýbali Varga, Herchl i nová posila D. Béreš. Aj keď boli domáci od začiatku aktívnejší, Kelíšek mal v prvom polčase situáciu plne v rukách a tri čisté šance domácich zmaril. Domácim sa podarilo dostať do vedenia po necelej hodine hry. Nič však nebolo stratené. S blížiacim sa koncom Betliarčania začali otvárať hru a prichádzali aj šance. V snahe vyrovnať však zabudli na zadné vrátka. V posledných piatich minútach tak inkasovali tri góly.