Drnava dala aj na pôde súpera osem gólov

Doma bez gólu. Lipovníku to doma ide. Ešte nedostal gól a dal 11.
Doma bez gólu. Lipovníku to doma ide. Ešte nedostal gól a dal 11. (Autor: pp)
Sportnet|2. sep 2014 o 00:00

Po štvrtom kole I. triedy sa situácia na špici tabuľky menila.

Keďže Bohúňovo v Dlhej Vsi remizovalo, Drnava i Krh. Dlhá Lúka sa na Sokol dotiahli. O skóre tak vedie Drnava pred Krh. Dlhou Lúkou a Bohúňovom. O chvost tabuľky sa delí tiež trojica mužstiev. Na prekvapenie Vyšná Slaná, Vlachovo i Dedinky majú zhodne po jednom bode.

ROŽŇAVA. Prvý zápas kola sa hral už v sobotu. Dlhá Ves hostila Bohúňovo. Lídrovi chýbali traja hráči základu, no aj tak to bol vyrovnaný zápas. Vedenia sa ujali domáci po úniku Mičinského. Odpoveďou bol volej Illésa. Po prestávke už diváci videli len šance. Dókus dvakrát zmaril šance Ferdinanda, naopak na druhej strane hlavičkoval v závere Szaniszló do žrde. Body sa tak nakoniec delili.

Rož. Bystré si doviezlo body z Vlachova a doma s Jablonovom n/T ich chceli potvrdiť. Po dvoch góloch L. Lörincza v úvodnej štvrťhodine a góle Lomparta bolo už do prestávky rozhodnuté. Hostia korigovali v závere, na čo domáci pridali ešte štvrtý gól.

Hrhov sa po úvodných prehrách, zdá sa, otriasol a víťazstvo vo Vyšnej Slanej potvrdil doma so Štítnikom. Aj keď sa hostia skoro ujali vedenia, domáci na konci polčasu vyrovnali a úvode druhej časti hry definitívne otočili zápas vo svoj prospech.

Lipovník nečakane vysoko prehral v Bohúňove, no na domácej pôde je suverénom. Doplatili na to Vyšnoslančania, ktorí si odviezli až sedem gólov. Hetrikom sa vytiahol M. Boroš. V mužstve Vyšnej Slanej sa tak čoraz viac prejavuje výpadok skúsených hráčov. Brankára Lindáka trápi zranenie, Vido a Fifik sa rozhodli skončiť, rovnako ako P. Rogos, ktorý však už nehrával ani v minulej sezóne. Mladí hráči v zostave ich zatiaľ nedokážu adekvátne nahradiť.

Súboje Krh. Dlhej Lúky a Rudnej pútali v minulých sezónach pozornosť divákov. Rudná trochu zaostáva za výsledkami z predchádzajúceho ročníka, no teraz začala na pôde Dlhej Lúky dobre. Po dvoch góloch Vysokého viedla, no Klinko zvrátil vývoj ešte do polčasu. V druhom polčase zabezpečil Čižmár domácim tri body.

Honce viedli na Dedinkách do polčasu o dva góly. Po prestávke sa síce domáci snažili, no hostia si náskok držali.
Drnave to v úvodných kolách ide. Vyjadruje to aj gólovo. Jej aktuálne skóre je 22:7. Po ôsmich góloch doma, dali osem aj na pôde Vlachova. Hetrik si znova pripísal Rencsok.

Štatistika

4. kolo

Rož. Bystré – Jablonov n/T 4:1 (3:0)

Góly: 14. a 16. L. Lörincz, 26. Lompart, 90. Lipták Giba – 88. Saláta, ŽK: 0 – 14. Szabó, 20. Kerekeš, 87. Páll, R: Gallík, DZ: Vysoký, D: 80.

ROŽ. BYSTRÉ: Cs. Koncz – Galata (46. Šimon), Jar. Gallo, Ćapó, Molnár, Kubej, Lipták Giba, Ján Gonos, Lompart, L. Lörincz, Minčík.

JABLONOV n/T: T. Szöcs – Zajdó, Fifik, Páll, Ungváry Szabó (68. A. Mezei), Viszlay, Saláta, Milata, Pa. Hutník, Kerekeš, Szabó.

Hrhov – Štítnik 3:1 (1:1)

Góly: 41. Kulik, 47. R. Kardos, 55. F. Bartók – 5. Ján Rochl, ŽK: 0 – 38. Dudáš, 63. Krága, 71. Ján Rochl, R: Rási, DZ: Šmelko, D: 70.

HRHOV: A. Bartók – Ondernický, Bernáth, F. Bartók, Demeter, R. Kardos (86. Zsigrai), G. Veverica, D. Dunka, Kulik, L. Grulyó (83. A. Herczeg), Ribár.

ŠTÍTNIK: Čipka – Jak. Rochl, Gunár, R. Kolesár, Krága, Prokšej, Ján Rochl, Milan Gallo, A. Rochl (46. Škvareniak), Spišák, Dudáš.

Lipovník – Vyšná Slaná 7:0 (2:0)

Góly: 29., 34. a 53. M. Boroš, 47. Bollo, 74. Németh, 80. Erdélyi, 82. Zagiba, ŽK: bez, ČK: 35. Hadar (Vyšná Slaná), R: J. Gyenes, DZ: F. Drenko, D: 50.

LIPOVNÍK: Dányi – Barczi, Erdélyi, J. Dávid, Bollo (53. Németh), R. Szücs (61. Kasper), Kelemen, Zupko, Luspaj, Lázár, M. Boroš (71. Zagiba).

VYŠNÁ SLANÁ: Kožiak – M. Revúcky (24. M. Benedikty), Hadar, Molčan, Laurinc, Valko Krišťák, J. Barnák, Mart. Gallo, J. Benedikty, Zabrel, A. Rogos.

Dlhá Ves – Bohúňovo 1:1 (1:1)

Góly: 6. Mičinský – 25. Illés, ŽK: 50. V. Ferdinand – 43. D. Csík, 60. Illés, 85. Antóny, R: Macko, DZ: F. Drenko, D: 60.

DLHÁ VES: Pavlínyi – Dusza (46. L. Novák ml.), Beke, Labina, Mičinský, R. Ferdinand, V. Ferdinand, Makkai, G. Ferdinand, N. Kovesdi (71. Cs. Flander), Csótó.

BOHÚŇOVO: G. Dókus – Demeter (49. F. Király), Szaniszló, Antóny, Illés, L. Kovács, T. Kovács, Šušán, Izák (76. R. Kováč), Váradi, Ferencz (10. D. Csík).

Krh. Dlhá Lúka – Rudná 4:2 (2:2)

Góly: 27. a 37. Klinko, 69. a 80. Čižmár – 17. a 24. Vysoký, ŽK: 65. A. Rigó – 59. Jakab, 75. Kontra, 82. Óvary, R: Macko, DZ: Béreš, D: 50.

KRH. DlHÁ LÚKA: D. Motyka – Albert (46. J. Gebe), Emödi, T. Hegedüs, Kovács, Čižmár, E. Rigó (61. P. Klárik), A. Rigó (85. R. Motyka), Klinko, Anna, Prónyai.

RUDNÁ: Molčan – Šimon, Óvary, Kontra, O. Sanisló, Jakab, Vysoký, Konček (56. A. Burdiga), P. Sanisló, L. Dávid (85. Székely), Štefán.

Dedinky – Honce 2:5 (0:2)

Góly: 62. Repel, 78. Putnocký – 36. a 75. O. Varga, 40. Vranec, 60. B. Kuzma, 80. E. Tomi, ŽK: 45. J. Strelka, 85. Grančák, 85. Kalkahus – 40. Sklenár, ČK: 29. J. Novák (Dedinky), R: Šalamon, DZ: Bodnár, D: 70.

DEDINKY: M. Ogurčák – Kalkahus, Grančák, J. Strelka, Tököly st., S. Ogurčák (75. P. Revay), Tököly ml., Putnocký, J. Novák, Majerčák ml. (28. M. Chabada), T. Novák (58. Repel).

HONCE: Joz. Karalo – Sklenár (58. Pe. Gere), Vranec, Kacara (81. P. Piaterík), Dzureň, E. Tomi, J. Pástor, B. Kuzma, J. Piaterík, O. Varga, J. Tomi (56. Hajdu).

Vlachovo – Drnava 1:8 (1:3)

Góly: 1. I. Gallo – 18. M. Maliňák, 22., 44. a 84. Rencsok, 51. Jak. Maliňák, 53. Z. Bulík, 78. E. Polyák, 87. Mázik, ŽK: 20. Mil. Gál, 56. Vysoký – 30. Jak. Maliňák, 40. Z. Bulík, R: Repaský, DZ: Máté, D: 50.

VLACHOVO: M. Pitoňák – I. Gallo, Urban, Marián Marciš, Mil. Gál (46. Leško), Rupp, Vysoký, Šomšák, Brondoš, Kožár, Mar. Gál.

DRNAVA: Zakhar – P. Búlik, Čeľovský, M. Maliňák (80. Kömlei), Ra. Znak, Jak. Maliňák (62. E. Polyák), Mátyus (75. Görgei), Z. Bulík, K. Šoltés, Mázi, Rencsok.

pp

I. trieda - fakty po 4. kole

BILANCIA domáci - hostia: 7 4 1 2 13:7 (body) 22:18 (góly). Doteraz 28 14 5 9 47:26 (body), 76:60 (góly).

POČET GÓLOV: 40, priemer na zápas 5,7. Doteraz 136, priemer na zápas 4,8, priemer na kolo 34,0. Strelci kola: M. Boroš (Lipovník), J. Rencsok (Drnava) po 3 góly.

ŽLTÉ KARTY domáci – hostia: 22, 7:15. Doteraz 93, 46:47, priemer na zápas 3,3, priemer na kolo 23,2.

ČERVENÉ KARTY domáci – hostia: 2, 1:1 J. Novák (Dedinky), M. Hadar (Vyšná Slaná). Doteraz 5, 2:3, priemer na zápas 0,17, priemer na kolo 1,2.

PENALTY domáci - hostia: 0/0. Doteraz 8/7, 5/4:3/3.

8 gólov - J. Rencsok (Drnava).
6 gólov - Ján Rochl (Štítnik), L. Lörincz (Rož. Bystré).
5 gólov - M. Boroš (Lipovník).
4 góly – O. Vysoký (Rudná), A. Rigó (Krh. Dlhá Lúka), J. Urban ml. (Rož. Bystré).
3 góly – T. Novák (Dedinky), R. Dókus, M. Mázik (obaja Drnava), O. Varga (Honce), R. Kulik (Bohúňovo), G. Veverica (Hrhov), R. Zagiba (Lipovník).
Vlastné – M. Hadar (Vyšná Slaná), Milan Gallo (Štítnik).

pp

II. trieda

Druhé jesenné kolo v II. triede sa zaobišlo bez vylúčení a hralo sa pomerne slušne. Domáci mali navrch a česť hostí zachraňovala Nižná Slaná, ktorá aktuálny ročník rozbehla spolu s rezervou Gemerskej Hôrky dobre. Karazs z Čoltova nasúkal Kečovu štyri góly.

ROŽŇAVA. Minuloročný ašpirant na postup Pača nečakane prehrala v Kružnej a nováčik z Rakovnice zdolal Plešivec. Kým Gemerská Hôrka B a Nižná Slaná majú plný počet bodov na opačnom póle s nulou na konte sú Kečovo a rezerva Krh. Dlhej Lúky. Nižná Slaná po domácom víťazstve nad Rakovnicou získala ďalšie cenné body aj na pôde rezervy Krh. Dlhej Lúky, keď jediný, ale víťazná gól dosiahol osem minút pred polčasovým hvizdom V. Mihalík. Čoltovo si vytvorilo dvojgólové vedenie, ale hostia z Kečova Lörinczom dosiahli ešte do polčasu kontaktný gól. Po obrátke sa však už hralo v réžii domácich, ktorí ešte štyrikrát skórovali. Jeden gól dosiahol Džobák zo značky pokutového kopu. O vysoké víťazstvo sa pričinil Kazasz, ktorý štyrikrát prekonal gólmana hostí. Do listiny kanonierov sa zapísal aj Lukács.

Rezerva Gemerskej Hôrky zdolala Jovice rozdielom triedy. Skóre otvorol Lökös, tesne pred polčasovým odchodom do kabín poistil vedenie Dostál a po obrátke ešte skóroval Lippai, čím prikrášlil domáce víťazstvo.

Kružná nečakane zdolala Paču, keď po štvrťhodine strelil rozhodujúci gól N. Adamec. Hostia zahrávali množstvo rohových kopov, ale gól nedosiahli. Po najväčšej šanci, ktorú mali musel jeden z domácich obrancov vyhlavičkovať loptu z brankovej čiary. Rakovnica po bezgólovom polčase zdolala Plešivec rozdielom triedy. Do streleckej listiny sa zapísali postupne Karalo, Dianiška a bodku za víťazstvom dal Viola.

Fakty

Výsledkový servis 2. kola II. triedy: Krh. Dlhá Lúka B - Nižná Slaná 0:1 (0:1) G: Mihalík. Čoltovo - Kečovo 6:1 (2:1) G: K. Karasz 4, Lukács, Džobák (11 m) - R. Lörincz. Gemerská Hôrka B - Jovice 3:0 (2:0) G: Lökös, Dostál, Lippai. Kružná - Pača 1:0 (1:0) G: N. Adamec. Rakovnica - Plešivec 3:0 (0:0) G: Ľ. Karalo, Dianiška, T. Viola.

11. Krh. Dlhá Lúka B 2 0 0 2 0:7 0

Najlepší strelci: 4 góly - K. Karasz (Čoltovo), 3 góly - T. Viola (Rakovnica), 2 góly - Šomšák (Pača), Ro. Kovács, Volčko (obaja Plešivec).