Honce vybojovali v derby remízu

Prvé víťazstvo. Vyšná Slaná čakala na prvé víťazstvo v novom ročníku až do siedmeho kola. Doma zdolala Dedinky. (Autor: Peter Podolinský)
Sportnet|23. sep 2014 o 00:00

V uplynulom kole zdolala Rudná Drnavu, a tak jediným celkom bez prehry ostala už len Krh. Dlhá Lúka.

Hrhov vyhral nad Lipovníkom a drží si tak tretie miesto. Vlachovčania pre chorobu necestovali do Bohúňova.

ROŽŇAVA. Slnečné počasie cez víkend prialo futbalu. Zaujímavý zápas videli diváci v Honciach, ktoré v susedskom derby privítali Rož. Bystré. Hostia do prestávky viedli o dva góly, no nakoniec sa museli uspokojiť s bodom. No domáci mali namále. Vyrovnávajúci gól strelil S. Dzureň v 90. min. Honce pritom viac ako 50 minút hrali po vylúčení brankára Karala desiati. V zápase proti sebe nastúpili aj hráči, ktorí v minulej sezóne hrávali v rovnakom drese za Slavošovce.

Vyšná Slaná bojuje s krízou i nedostatkom hráčov. V zápase s Dedinkami sa tak niektorí vrátili do zostavy po veľmi dlhom čase. Hostia prišli v prvom polčase o brankára Repela, ktorý videl červenú kartu. Do brány išiel hráč z poľa, no v druhom polčase dorazila brankárska jednotka M. Ogurčák a postavil sa do brány. V druhom polčase prišli Dedinky po dvoch žltých kartách aj o Grančáka. Napriek tomuto sa však na stave 2:1 z prvého polčasu už nič nezmenilo.

Zdá sa, že Hrhov sa vracia k dobrej forme z jarnej časti minulého ročníka a v nedeľu si pripísal víťazstvo nad Lipovníkom. Rudná viedla v polčase nad Drnavou 3:2, no vyrovnanie Jak. Maliňáka znova zápas otvorilo. O zisku troch bodov pre domácu Rudnú rozhodol sedem minút pred koncom Molčan. Dlhá Ves v Jablonove n/T najprv viedla, potom prehrávala a nakoniec skončil zápas remízou 2:2.

I. trieda

7. kolo

Honce - Rož. Bystré 3:3 (0:2)

Góly: 49. E. Tomi, 60. B. Kuzma, 90. Dzureň – 19. Lompart, 36. Urban ml., 53. L. Lörincz, ŽK: 23. Hajdu, 27. Pe. Gere – 42. Ján Gonos, 45. Lompart, 85. Urban ml., 90. Lipták Giba, ČK: 38. Joz. Karalo (Honce), R: L. Gyenes, DZ: Kovács, D: 101.

HONCE: Joz. Karalo – Dzureň, Sklenár, Kacara, J. Pástor, E. Tomi, B. Kuzma, O. Varga, Hajdu (46. J. Tomi), Pe. Gere, M. Pástor.

ROŽ. BYSTRÉ: Cs. Koncz – Jar. Gallo, Čapó (55. Galata), Molnár, Kubej, Ján Gonos, Lipták Giba, Lompart, L. Lörincz (70. Minčík), Kuchta, Urban ml.

Rudná – Drnava 4:3 (3:2)

Góly: 24. Vysoký, 28. P. Sanisló, 33. Štefán, 83. Molčan – 19. a 40. Rencsok, 60. Jak. Maliňák, ŽK: 71. Štefán – 63. R. Kovács, 74. Rencsok, 90. P. Búlik, R: Béreš, DZ: Vysoký, D: 160.

RUDNÁ: R. Szöllös – Šimon, Jakab, Kontra, O. Sanisló (60. Dávid), Molčan, Konček, P. Sanisló (80. A. Burdiga), Štefán, Čapó (90. Székely).

DRNAVA: Zakhar – P. Búlik, Ra. Znak, Čeľovský, M. Maliňák, R. Dókus, K. Šoltés, Mátyus, Jak. Maliňák, Rencsok, R. Kovács (78. E. Polyák).

Bohúňovo – Vlachovo

nehralo sa hostia nepricestovali pre chorobu viacerých hráčov.

Vyšná Slaná – Dedinky 2:1 (2:1)

Góly: 1. Dovalovský, 29. Mart. Gallo (11 m) – 37. Grančák, ŽK: 57. J. Benedikty – 5. Sýkora, 35. a 75. Grančák, 50. T. Novák, ČK: 18. Repel, 75. Grančák (obaja Dedinky), R: Repaský, DZ: Máté, D:

60. VYŠNÁ SLANÁ: Kožiak – Tomášik, Dovalovský, J. Gallo, R. Revúcky, Valko Krišťák, Mart. Gallo, D. Gallo, M. Benedikty, J. Benedikty, Kračún.

DEDINKY: Repel – Sýkora (46. S. Ogurčák), J. Strelka, M. Barnák, Tököly st., Grančák, P. Revay, Putnocký, Šipula (55. M. Ogurčák), Majerčák ml. (81. Tököly ml.), T. Novák.

Štítnik – Krh. Dlhá Lúka 2:5 (1:3)

Góly: 26. Orabinec, 77. Jak. Rochl – 40. Klárik, 42. Anna, 43. a 89. Čižmár, 52. Klinko, ŽK: 61. Jak. Rochl, 65. Orabinec – 82. Prónyai, R: V. Gallo, DZ: Drenko, D: 120.

ŠTÍTNIK: Čipka – J. Kolesár (55. Dudáš), Gunár, R. Kolesár, Jak. Rochl, Krága, Ján Rochl, Spišák, Bene (77. A. Rochl), Orabinec, J. Zdechovan.

KRH. DLHÁ LÚKA: Máté – Albert, Emödi, T. Hegedüs, Kovács, Čižmár, A. Rigó (62. Bošela), P. Klárik (80. J. Gebe), Klinko, Anna, Prónyai.

Jablonov n/T – Dlhá Ves 2:2 (0:1)

Góly: 55. Fifik, 64. R. Szöcs – 8. Örvös, 76. Beke, ŽK: 22. Miliczky, 72. Kerekeš, 75. Spišák – 42. R. Ferdinand, 49. Makkai, R: Drenko, DZ: Bodnár, D: 40.

JABLONOV n/T: Spišák – Zajdó, Fifik, Páll, Kerekeš, Viszlay, Saláta, Miliczky, Pe. Hutník (52. R. Szöcs), Szabó, Milata.

DLHÁ VES: Pavlínyi – Beke, Labina, R. Ferdinand, V. Ferdinand, Mičinský, Makkai, G. Ferdinand, Cs. Flander (66. L. Novák ml.), Örvös, N. Kövesdi.

Hrhov – Lipovník 3:2 (1:0)

Góly. 32. Čižmár, 68. a 77. Ribár – 73. a 78. Bollo, ŽK: bez, R: Gallík, DZ: Béreš, D: 50.

HRHOV: A. Bartók – Ondernický, Bernáth, Demeter, Zsigrai, R. Kardos, G. Veverica, Ribár, Kulik, D. Dunka, Čižmár (53. L. Grulyó (85. Görcsös)).

LIPOVNÍK: Drugda – Barczi, Erdélyi (70. F. Németh), Luspaj, Kelemen, Zupko, Lázár, Bollo, R. Németh, R. Szücs ml., R. Szücs st.

II. trieda

V piatom kole sa súperom v II. triede darilo striedavo. Domáci tri stretnutia vyhrali a česť hostí ratovala Rakovnica a Pača. Rezerva Gemerskej Hôrky nasúkala Čoltovu štrnásť gólov, pričom V. Zsóri ich dal päť a spolu skórovalo do siete hostí až osem hráčov. Červenú po dvoch žltých videl Patrik Tomi z Jovíc už v prvom polčase.

ROŽŇAVA. Na čele sa s plným počtom bodov usadila rezerva Gemerskej Hôrky prenasledovaná Pačou a Nižnou Slanou. Na štvrtom až šiestom mieste sú Jovice a dvojica staronováčikov Rakovnica a Kečovo so siedmimi bodmi. Aktuálnu tabuľku uzatvára Ml. Brzotín s jediným bodom.

Čoltovo pricestovalo na ihrisko rezervy Gemerskej Hôrky s desiatimi. V prvom polčase to však nebolo také hrozivé, keď inkasovali iba päť gólov. Na tie odpovedal Karasz iba raz. Po prestávke však inkasovali ešte deväť gólov, pričom päťkrát skóroval Zsóri. Prvý gól strelil už v 2. min. a o posledný sa postaral v 88. min. Dostál.
Plešivec privítal Paču. Domácim chýbalo niekoľko hráčov zo základu. Šancí bolo obojstranne pomenej a po bezgólovom polčase diváci čakali na dva góly, ktoré padli do domácej siete, takmer až do konca. V 87. min. otvoril skóre Gyuľkáš a v samom závere skóroval Lopata. Obe góly padli po chybách v domácich zadných radoch do prázdnej brány.

Kečovo hostilo vo vyrovnanom zápase Kružnú. Najprv viedli hostia zásluhou E. Polyáka, ale po polhodine vyrovnal Veréb. Potom sa ujali domáci vedenia Semanom, ale o chvíľu vyrovnal O. Kerekeš. Víťazný domáci gól padol z kopačky Semana dvanásť minút pred záverom.

Ml. Brzotín viedol zásluhou L. Polyáka, ale následne sa už k slovu dostali hostia a postupne päťkrát skórovali. Dvakrát Violom, dvakrát Fabiánom a raz sa do listiny strelcov zapísal Hencel. Domáci až v ostatnej minúte korigovali nepriaznivý stav A. Polyákom.

Jovice, ktoré hostili rezervu Krh. Dlhej Lúky, hrali od 43. min. bez vylúčeného P. Tomiho, ktorý po dvoch žltých dostal červenú kartu. Po nerozhodnom polčase 1:1 domáci strelili ešte tri góly a hostia už iba raz korigovali nepriaznivý výsledok.

5. kolo

Výsledky: Plešivec - Pača 0:2 (0:0) G: J. Gyuľkáš, M. Lopata, Kečovo - Kružná 3:2 (2:2) G: M. Seman 2, Veréb - O. Kerekeš, Er. Polyák, Ml. Brzotín - Rakovnica 2:5 (1:4) G: L. Polyák, Ant. Polyák - T. Viola 2, P. Hencel, L. Fabián 2, Gemerská Hôrka B - Čoltovo 14:1 (5:1) G: V. Zsóri 5, Dostál 2, D. Bodnár, R. Vajda 2, Zs. Liptai, J. Lökös, G. Kökény, L. Vajda - K. Karasz, Jovice - Krh. Dlhá Lúka B 4:2 (1:1) G: Farkaš 2, Podracký, N. Barczi - Lakomi, Görgei, ČK: P. Tomi (Jovice).

11. Ml. Brzotín 4 0 1 3 6:13 1
(ŠTK po skončení súťaže odpočíta Čoltovu 3 body.)

Poradie najlepších strelcov: 6 gólov - V. Zsóri (Gemerská Hôrka B), 5 gólov - Karasz (Čoltovo), T. Viola (Rakovnica), 4 góly - N. Barczi (Jovice), 3 góly - Lökös, Dostál (obaja Gemerská Hôrka B), Farkaš (Jovice), A. Görgei (Krh. Dlhá Lúka B), Adam (Pača), D. Valko (Nižná Slaná).