V kole boli až tri remízy

Remíza. V Dlhej Vsi sa body nakoniec delili.
Remíza. V Dlhej Vsi sa body nakoniec delili. (Autor: Peter Podolinský)
Sportnet|30. sep 2014 o 00:00

Uplynulé ôsme kolo I. triedy bolo prvým, v ktorom sa ani jednému hosťujúcemu tímu nepodarilo vyhrať.

Uplynulé ôsme kolo I. triedy bolo prvým, v ktorom sa ani jednému hosťujúcemu tímu nepodarilo vyhrať, no za to získali hostia tri remízy. Naopak domáci vyhrávali vysoko. Najviac sa v tomto smere darilo Drnave, ktorá dala Bohúňovu sedem gólov. O štyri z nich sa postaral J. Rencsok a na konte tak už má 24 gólov.

ROŽŇAVA. Kolo sa začalo v sobotu zápasom v Dlhej Vsi. Domáci začali vlastným gólom, ktorý bol jediným presným zásahom v prvom polčase. Po prestávke už diváci videli viacero gólov. V závere sa zdalo, že hostia z Hrhova si pripíšu ďalšie body z ihriska súpera, no v 86. min. Beke vyrovnal.

Nedeľné pokračovanie prinieslo ďalšie remízy. Krh. Dlhá Lúka sa ostatné týždne trápi s premočeným ihriskom. Stretnutie s Vyšnou Slanou je odložené a aj zápas s Jablonovom n/T sa nakoniec musel odohrať na ihrisku súpera. Stretnutie sa začalo premenenou penaltou Klinka, domáci po necelých desiatich minútach zlepenými gólmi Viszlaya a Kardosa otočili vývoj. Po dvadsiatich minútach hry Klinko vyrovnal. No a potom ďalších sedemdesiat minút gól nepadol a body sa tak delili.

Ďalší remízový zápas však už mal iný priebeh. Dedinky síce nad Štítnikom viedli v polčase 2:1, no potom hostia otočili na 2:3. Domáci však cítili šancu na body, tak sa im v 83. min. podarilo gólom Putnockého upraviť na 4:3. V nastavenom čase však prišla penalta a skúsený Orabinec sa nemýlil a zabezpečil pre Štítnik bod.

V minulých sezónach bolo Vlachovo v súbojoch s Vyšnou Slanou zvyčajne slabším mužstvo, no v tejto sezóne sa zdá, že sa sily vyrovnali. Vyšná Slaná sa borí s nedostatkom hráčov a Vlachovo sa rozhodlo na domácej pôde získať prvé víťazstvo v súťaži. V prvom polčase to však až tak dobre nevyzeralo. Po polhodine hry bol vylúčený T. Pitoňák a v polčase bola bezgólová remíza. No po prestávke sa už domáci trafili. Na gól Mar. Gála ešte odpovedal Zabrel, no potom už skórovali len domáci.

Zvyšné tri stretnutia priniesli domáci vysoké víťazstvá. Drnava nadelila Bohúňovu sedem gólov, pričom hostia nedokázali ustrážiť hlavne kanoniera Rencsoka. V Honciach sa v zápase s Rudnou vytiahol hetrikom O. Varga. Rož. Bystré viedlo nad Lipovníkom v polčase 3:2. Všetko teda bolo ešte otvorené. Do ostatnej štvrťhodiny. Do útoku zavelil dvoma gólmi striedajúci Minčík, ku ktorému sa ešte jedným zásahom pripojil Lompart.

Štatistika I. trieda

Rož. Bystré – Lipovník 6:2 (3:2)

Góly: 3. Lipták Giba, 14. (11 m) a 17. Urban ml., 75. a 86. Minčík, 84. Lompart – 6. Zupko, 39. Barczi (11 m), ŽK: 0 – 68. R. Németh, 88. R. Szücs ml., R: Béreš, DZ: Bodnár, D: 80.

ROŽ. BYSTRÉ: Cs. Koncz – Kuchta, Čapó, Jar. Gallo, Molnár, Kubej, Ján Gonos, Lipták Giba (85. Galata), Lompart, Urban ml., L. Lörincz (70. Minčík).

LIPOVNÍK: Drugda – Barczi, Luspaj, Kelemen, Zupko, Lázár, Bollo, R. Németh, R. Szücs ml., R. Szücs st., F. Németh.

Dlhá Ves – Hrhov 3:3 (0:1)

Góly: 62. R. Ferdinand, 63. Mičinský, 86. Beke – 7. Makkai (vlastný), 80. Ondernický, 85. Červený, ŽK: 0 – 63. G. Veverica, R: Poťmák, DZ: Máté, D: 50.

DLHÁ VES: Pavlínyi – Beke, Labina, R. Ferdinand, V. Ferdinand, Mičinský, Makkai, G. Ferdinand, Cs. Flander (55. K. Segyo), Örvös, N. Kövesdi.

HRHOV: A. Bartók – Ondernický, Bernáth, Demeter, Zsigrai, G. Veverica, D. Dunka, Čižmár (69. Červený), L. Grulyó, Görcsös (90. L. Kovács), Hranyó.

Jablonov n/T – Krh. Dlhá Lúka 2:2 (2:2)

Góly: 12. Viszlay, 13. Á. Kardos – 4. (11 m) a 21. Klinko, ŽK: 15. Fifik, 33. Szabó, 34. Milata, 38. Páll, 55. Á. Kardos – 36. Prónyai, 57. Albert, R: J. Gyenes, DZ: Drenko, D: 100.

JABLONOV n/T: Spišák – Zajdó, Fifik, Páll, Kerekes, Viszlay, Saláta, Szabó, Milata, Á. Kardos (73. Miliczky), Pál Balázs.

KRH. DLHÁ LÚKA: Máté – Albert (80. E. Rigó), Emödi, T. Hegedüs, Kovács, Čižmár, A. Rigó (46. J. Gebe), P. Klárik (73. Korintuš), Klinko, Anna, Prónyai.

Dedinky – Štítnik 4:4 (2:1)

Góly: 17. a 83. Putnocký, 42. J. Novák, 73. P. Revay – 36. Milan Gallo, 49. a 93. (11 m) Orabinec, 58. Ján Rochl, ŽK: 14. Majerčák st., 38. J. Novák, 47. Tököly ml., 60. T. Novák – 18. Ledecký, 33. Bene, 62. Spišák, 72. R. Kolesár, R: Iglai, DZ: Bobrík, D: 80.

DEDINKY: M. Ogurčák – Kalkahus, Tököly ml., S. Ogurčák, Tököly st., Turzák, P. Revay, Putnocký, J. Novák, Majerčák ml., Majerčák st., striedal T. Novák.

ŠTÍTNIK: Kandalík – Gunár, R. Kolesár, Jak. Rochl, Krága, Ján Rochl, Milan Gallo, Orabinec, J. Zdechovan, Bene (62. J. Kolesár), Ledecký (46. Spišák).

Vlachovo – Vyšná Slaná 3:1 (0:0)

Góly: 59. Mar. Gál, 68. Leskovjanský, 75. Marián Marciš – 63. Zabrel, ŽK: 0 – 68. Zabrel, 81. Molčan, ČK: 30. T. Pitoňák (Vlachovo), R: Nemčko, DZ: Béreš, D: 70.

VLACHOVO: M. Pitoňák – I. Gallo, Marián Marciš, Vysoký (59. Brondoš), Leskovjanský, Mar. Gál, F. Šivec, Rupp, T. Pitoňák, Hricko, M. Šivec.

VYŠNÁ SLANÁ: Lindák – Hadar, Molčan, Tomášik, Laurinc, Mart. Gallo, Dovalovský, J. Benedikty (63. D. Gallo), Kračún, Zabrel, J. Barnák.

Drnava – Bohúňovo 7:0 (5:0)

Góly: 7., 11., 25. a 79. Rencsok, 18. Jak. Maliňák, 23. Mázik, 68. K. Šoltés, ŽK: bez, R: Galík DZ: Šmelko, D: 50.

DRNAVA: Zakhar – P. Búlik, R. Kovács, Čeľovský, M. Maliňák, R. Dókus, K. Šoltés, Jak. Maliňák, B. Šoltés, Rencsok (80. Kömlei), Mázik (75. E. Polyák).

BOHÚŇOVO: G. Dókus – T. Kovács, Šušán, Váradi, N. Švajko (65. D.Csík), Szaniszló, Antóny, L. Kovács, Illés, R. Kováč, F. Király (12. Ferencz).

Honce – Rudná 6:2 (2:1)

Góly: 18. (11 m), 58. a 66. O. Varga, 23. a 65. E. Tomi, 83. B. Kuzma – 32. Vysoký, 69. Székely, ŽK: 86. Dzureň – 28. Šimon, 35. Čapó, 59. Konček, 70. Vysoký, R: Uharček, DZ: Hadar, D: 50.

HONCE: Pe. Gere – Kacara, J. Piaterík, Dzureň, Sklenár, B. Kuzma, O. Varga, E. Tomi, J. Tomi (60. O. Fabian), M. Pástor (85. Mogyorósi), Hajdu.

RUDNÁ: R. Szöllös (46. Bacso) – Šimon, A. Burdiga, Jakab, L. Dávid, Molčan, Vysoký, Konček, Čapó, Székely, Kontra.

II. trieda

V šiestom kole mali na trávnikoch II. triedy prevahu domáce mužstvá, ktoré štyri stretnutia vyhrali a iba rezerva Krh. Dlhej Lúky uspela v Brzotíne, kde sa zápas pre pokles domácich pod sedem nedohral. Pača nasúkala Kečovu poltucet, pričom štyrikrát skóroval Šomšák.

ROŽŇAVA. Čelo tabuľky je vzácne vyrovnané, keď o najvyššie poschodie bojujú až tri mužstvá s dvanástimi bodmi. Post lídra o skóre pred Pačou a Nižnou Slanou drží rezerva Gemerskej Hôrky i napriek prehre na pôde Rakovnice. V najkalnejších vodách sa nachádza Ml. Brzotín, ktorý zápas v ostatnom kole nedohral. V kole malo voľno Čoltovo.

ŠTK po vzájomnej dohode súhlasilo s odohraním zápasu Krh. Dlhá Lúka - Ml. Brzotín na ihrisku v Brzotíne, nakoľko v Dlhej Lúke bol premočený nespôsobilý terén. Domáci tak boli Brzotínčania, ktorí nastúpili na zápas s deviatimi hráčmi. Hostia im do polčasu nastrieľali päť gólov a tak počas prestávky domáci avizovali „zranenie“ troch hráčov a na druhý polčas už nenastúpili pre pokles pod sedem.

Nižnoslančania hostili Plešivec a zásluhou Valka a Keršáka vybojovali najtesnejšie víťazstvo, nakoľko hostia dosiahli kontaktný gól najlepším strelcom Ro. Kovácsom. Najtesnejšie víťazstvo sa zrodilo aj v Rakovnici, ktorá gólom Očkaika po bezgólovom polčase vybojovala tri cenné body nad lídrom z Gemerskej Hôrky. Pača už do polčasu vyhrávala nad Kečovom rozdielom triedy a po prestávke ešte dvakrát prikrášlila víťazstvo. Čestný gól hostí zaznamenal R. Lörincz. Strelecké kopačky si obul domáci Šomšák, ktorý štyrikrát trafil medzi tyče hosťujúcej brány.

Súboj tabuľkových susedov medzi Kružnou a Jovicami priniesol celkom vyrovnaný duel. Vedenia sa ujali hostia M. Podrackým, ale tri minúty pred polčasom vyrovnal Szendi a R. Polyák ešte stačil otočil skóre v prospech domácich farieb. Po obrátke Harabín a Jur. Rusnyák zvýšili opäť na rozdiel triedy, ale M. Lovaš korigoval. Do tretice domáci uskočili na rozdiel triedy zásluhou Mezeia, ale M. Lovaš dokázal zase stiahnuť náskok na rozdiel dvoch gólov. Bohužiaľ pre hostí, čas už hral proti nim.

II. trieda

Výsledkový servis: Ml. Brzotín - Krh. Dlhá Lúka B 0:5 nedohrané, G: Görgei 2, P. Fabián, Lakomi, Danko, Pača - Kečovo 6:1 (4:1) G: Šomšák 4, Dlugoš, Bocko - P. Lörincz, Rakovnica - G. Hôrka B 1:0 (0:0) G: Očkaik, Kružná - Jovice 5:3 (2:1) G: Szendi, Harabín, R. Polyák, Mezei, Jur. Rusnyák - Podracký, M. Lovaš 2, N. Slaná - Plešivec 2:1 (1:0) G: Valko, Keršák - Ro Kovács.

11. Ml. Brzotín 5 0 1 4 6:18 1

Poradie najlepších strelcov: 6 gólov - Zsóri (G. Hôrka B), Šomšák (Pača), 5 gólov - Görgei (Krh. Dlhá Lúka B), Karasz (Čoltovo), T. Viola (Rakovnica), 4 góly - N. Barczi (Jovice), Valko (N. Slaná), 3 góly - Lökös, Dostál (obaja G. Hôrka B), Farkaš, Lovaš (obaja Jovice), Adam (Pača), Keršák (N. Slaná), Ro. Kovács (Plešivec).