V Plešivci sa hralo iba osemnásť minút

Sportnet|29. okt 2014 o 00:00

Desiate kolo bolo na trávnikoch II. triedy pestré.

V Plešivci sa zápas pre pokles hráčov Ml. Brzotín pod sedem skončil už v 18. min. stretnutia a Čoltovo nepricestovalo na zápas na Paču. Za hostí bodovali iba Jovice, ktoré zvíťazili v Kečove.

ROŽŇAVA. Zatiaľ je jasné iba to, že na čele sa usadila Nižná Slaná. Na druhom mieste je síce Kružná, ale zápas Pača - Čoltovo bude pre neúčasť hostí pravdepodobne kontumovaný a tak druhú priečku aktuálne obsadí Pača.

Predseda TJ Družba Čoltovo Csaba Jonáš nevycestovanie na zápas avizoval a odôvodnil nasledovne: „Na zraz pred odchodom na zápas sme sa zišli štyria a tak sme nemohli vycestovať.“ Faktom na druhej strane je, že Čoltovo má na zozname hráčov klubu až osemdesiat členov, pričom pribúdajú ďalšie registrácie a žiadosti o transfer. Na chvoste sa nič nemení. Ml. Brzotín, Čoltovo a Kečovo.

V Plešivci otvoril skóre už v úvode R. Danielisz a v 6. min. vedenie poistil Dusza. Po štvrťhodine pridal tretí gól opäť R. Danielisz.

Debakel sa však nekonal, nakoľko sa zápas nedohral. „Hostia z Ml. Brzotín pricestovali deviati. Od desiatej minúty sa postupne 'zranili' J. Rusnyák, Moro a M. Rusnyák, čím poklesol ich počet pod sedem. Arbiter musel tak zápas predčasne ukončiť,“ konštatoval delegát zápasu Ján Šmelko.

Nižná Slaná hostila rezervu Gemerskej Hôrky, ktorá pricestovala na zápas s predpísaným počtom hráčov bez možnosti striedania. Domáci otvorili skóre po polhodine Keršákom a po obrátke tento tesný náskok poistili Valkom z nariadenej penalty.

Tento stav udržali a pripísali si ďalšie tri body. Kružná taktiež ťažila z výhody domáceho prostredia a nasúkala Rakovnici päťku po góloch O. Kerekeša dvakrát a po jednom pridali J. Strelka, Imre a J. Rusnyák.

Kečovo privítalo na svojom trávniku Jovice s cieľom po dlhom čase bodovať. Vedenia sa však po polhodine ujali hostia gólom N. Barcziho. Domácim sa Zollerom až dvadsať minút pred koncom podarilo vyrovnať, ale N. Barczi bol proti a o niekoľko minút po druhýkrát dostal hostí do tentoraz víťazného vedenia.

I. trieda

10. kolo

Výsledkový servis: Plešivec - Ml. Brzotín 3:0 nedohrané, G: R. Danielisz 2, Dusza. Nižná Slaná – Gemerská Hôrka B 2:0 (1:0) G: Keršák, Valko (11 m). Pača - Čoltovo hostia neprišli. Kečovo - Jovice 1:2 (0:1) G: Zoller - N. Barczi 2, Kružná - Rakovnica 5:0.

11. Ml. Brzotín 9 0 1 8 10:34 1

Poradie najlepších strelcov: 12 gólov - Šomšák (Pača), 10 gólov - Valko (Nižná Slaná), 9 gólov - V. Zsóri (Gemerská Hôrka B), O. Kerekeš (Kružná), T. Viola (Rakovnica), 8 gólov - A. Görgei (Krh. Dlhá Lúka B), 7 gólov - N. Barczi (Jovice), 6 gólov - Keršák (Nižná Slaná), Karasz (Čoltovo), 5 gólov - Dostál (Gemerská Hôrka B).